Co powinno znaleźć się w każdej toalecie publicznej?

Toalety publiczne oferują coraz wyższe standardy wyposażenia oraz stylistyki. Przestają być tylko miejscem, w którym można załatwić podstawowe potrzeby higieniczne, ale oferują również liczne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, a także rodziców z małymi dziećmi. Przykładem tego ostatniego może być na przykład przewijak.

Co powinno znaleźć się w każdej toalecie publicznej?

toaleta publiczna faneco

Jedną z takich rzeczy jest dozownik na ręczniki papierowe. Ma on kształt plastikowego pojemnika, który wypełnia się ręcznikami papierowymi. Pojemnik taki najczęściej posiada przejrzyste okienko rewizyjne, przez które można sprawdzić ile ręczników jest w podajniku i czy należy je uzupełnić. Czy należy się kierować jakimiś wskazówkami, kiedy chcemy wybrać trwały oraz praktyczny podajnik na ręczniki papierowe? Oczywiście że tak.

  1. Rozmiar – wybieraj taki dozownik ręczników papierowych, który pomieści duży zapas. Pozwoli ci to na ich rzadsze wymienianie. Większość dozowników posiada zunifikowane wymiary, dzięki czemu można do nich załadować każdy rodzaj dostępnych na rynku ręczników. Aby dozownik ręczników pomieścił ich więcej, powinien być wysoki.

  1. Obudowa – toaleta publiczna powinna być utrzymywana w nienagannej czystości i higienie. Dozownik na ręczniki papierowe również powinien być czyszczony. Aby to ułatwić, jego obudowa powinna być wykonana ze specjalnego tworzywa ABS. Ma ono nieporowatą powierzchnię, dzięki czemu można z łatwością utrzymać go w doskonałej czystości, stosując podstawowe środki czystości. Dobrym wyborem są również dozowniki wykonane ze stali szczotkowanej. Ich zaletą jest znacznie większa wytrzymałość na uszkodzenia.

  1. Sposób mocowania – dozownik ręczników papierowych powinien być przymocowany do ściany w sposób solidny i zapewniający pełne bezpieczeństwo. Zwykle mocuje się tego typu pojemniki na czterech kołkach, dołączonych do zestawu. Taki sposób przytwierdzenia do ściany sprawia, że dozownik jest odporny na próby zerwania, jak również samoczynnie nie odczepi się od ściany, prowadząc np. do upadku komuś na nogę.

  1. Dozownik elektryczny – chcesz aby ręczniki papierowe starczały w twojej łazience na dłużej? Jeśli tak, wybierz elektryczny dozownik ręczników papierowych. Jest on wyposażony w fotokomórkę. Po podłożeniu dłoni pod spód urządzenia, gdzie umieszczona jest fotokomórka, ze szczeliny zostaje wysunięty jeden arkusz ręcznika. Takie rozwiązanie należy do najbardziej ekonomicznych i wygodnych. Trzeba się niestety liczyć z tym, że koszt zakupu takiego dozownika będzie wyższy niż kupno klasycznego pojemnika. Należy również pamiętać o wykonaniu odpowiedniej liczby gniazdek elektrycznych, aby takie dozowniki podłączyć do sieci.

  1. Ile dozowników w łazience – jaka liczba dozowników powinna znaleźć się w toalecie publicznej? Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie się do zasady: dwa dozowniki na ręczniki papierowe na cztery umywalki. Najlepszym miejscem do zamocowania dozowników jest powieszenie ich na ścianie, pomiędzy jedną i drugą umywalką, aby każdy kto z nich korzysta, miał łatwy dostęp do ręczników.