Kryty basen w górskim hoteluZjawiskowo uformowane, oddzielone masywy, które nie połączyły się w zwarte pasma sprawiły, że góry położone pomiędzy doliną Skawy, a Kotliną Rabczańską i Kotliną Sądecką przyjęły nazwę Beskidu Wyspowego. Beskidy bezsprzecznie mają swój nieprzeciętny charakter, o którym można przekonać się oglądając ze szczytów zapierające dech w piersiach widoki roztaczające się na Tatry oraz Gorce. Jadąc na kilkudniowy urlop w te rejony, należałoby zatrzymać się w tej czarującej okolicy. Zaledwie 2 km od Gorczańskiego Parku Narodowego zlokalizowany jest wygodny hotel w górach dla dzieci. 

Niezwykły, bo perfekcyjnie przygotowany odnośnie jedzenia, noclegów, ale w szczególności dla rodzin z dziećmi. Hotel umiejscowiony jest na planie, wspaniale zaaranżowanego ogrodu, w którym odkryć można przyjemną chwilę odprężenia. W pobliżu słychać subtelny szmer górskiego potoku, a każdy powiew wiatru, niesie wspaniałą woń świerków z pobliskiej puszczy. Niewątpliwie położenie hotelu jest bezkonkurencyjną bazą wypadową na rozliczne szlaki górskie zarówno piesze, rowerowe albo konne. 

     

                          Fot.1   Basen w hotelu Górski Raj

Należy nadmienić, że hotel Górski Raj dysponuje krytym basenem. Basen dostępny jest dla gości przez cały rok. Leżący w centrum Gorców, Hotel Górski Raj jest wspaniałą bazą dla entuzjastów sportów zimowych. Wielokrotnie przybywają tu zarówno sympatycy snowboardu jak i ludzie pasjonujący się narciarstwem. Najlepszy wyciąg znajduje się raptem kilkaset metrów od hotelu. Trzeba odwiedzić Beskidy. Nie tylko w sezonie letnim, ale także w sezonie jesienno-zimowym. Ciekawym szczytem w tej grupie górskiej jest Luboń Wielki, na który wiedzie m.in. szlak z Rabki Zaryte. Na tym szczycie powstało jedyne w Beskidzie Wyspowym schronisko turystyczne. Inną właściwością tej charakterystycznej góry są gołoborza, które zostały objęte ochroną rezerwatową. Ochronie podlega tutaj również duży las świerkowo – jodłowy. Przez gołoborza na wierzchołek Lubonia biegnie dosyć trudny, za to niezwykle popularny szlak turystyczny, nazwany Percią Borkowskiego.

Hotel Górski Raj

Poręba Wielka 765 / KONINKI
34-735 Niedźwiedź
Tel. 183318011
NIP: 7371972706
REGON: 120274919

galeria usług gorskiraj.com