Zwalczamy bakterie

Lampy bakteriobójcze są istotnymi elementami wyposażenia, które dziś coraz częściej znajdują się do dyspozycji w ośrodkach lekarskich jak i wszelkiego typu instytucjach diagnostycznych. Potrzeba zakupu takich aparatów jest coraz powszechniejsza, ponieważ cechują się różnymi cennymi cechami. Światło UV-C, które wysyłane jest przez tego typu lampy zalicza się do najmocniejszych rodzajów promieniowania, które mają pozytywny wpływ na starcie z bakteriami. To jedno z mocniejszych promieniowań odpowiedzialne jest za zniszczenie w sposób nieodwracalny tych bakterii. 

               

               

                          Fot.1  Lampy bakteriobójcze

Istotne jest też to, że lampy bakteriobójcze znakomicie wytrzymują spore zaangażowanie do pracy. Spora rotacja chorych nie jest problemem. Stosowanie ich w sposób umiejętny pozwoli na utrzymanie hermetycznych warunków zarówno dla Pacjentów jak również lekarzy. Lampy bakteriobójcze można rozdzielić na 2 główne typy – bezpośredniego działania oraz przepływowe. Lampy bakteriobójcze charakteryzują się wysoką częstotliwością promieniowania UV-C. Zapewniają ono stu procentową jałowość pomieszczenia w stosunku do grzybów, wszelakiej pleśni i wirusów. Lampy te dostępne są w atrakcyjnych cenach jak i różnych wersja. W ciągłej sprzedaży są lampy sufitowe, znajdujące się na statywie jezdnym czy w opcjach naściennych. Promienie wydzielane przez lampę bakteriobójczą są jednak groźne dla człowieka, stąd też w trakcie jej pracy bezwzględnie opuścić dane pomieszczenie.
Lampy bakteriobójcze przepływowe to urządzenia do których środka skażone powietrze dostaje się za pośrednictwem specjalnego wentylatora. Po przejściu przez filtr odpowiadający za wychwycenie kurzu, powietrze trafia do specjalnej komory. W czasie przebywania w lampie przepływowej powietrze oczyszcza się. Wychodzi z niego całkowicie czyste, pozbawione wirusów. Wentylatory wyróżniają się tym, iż działają one bardzo cicho, nie powodują jakiegokolwiek męczącego hałasu. W odróżnieniu do lampy bezpośredniego działania, nowoczesne lampy przepływowe mogą pracować w trakcie przebywania w pomieszczeniach zarazem personelu, jak również Pacjentów. Lampy bakteriobójcze to bez wątpienia opłacalna inwestycja. Możliwość użycia ich jest dobrym wyborem zarazem z kwestii zdrowotnych jak również i finansowych. Ich ogromną zaletą jest to, że są one w pełni przystosowane do funkcjonowania przez dłuższy czas, jednocześnie cechują się energooszczędnością. Ronomed jest sklepem on-line oferującym sprzęty medyczne wysokiej jakości. Lampy bakteriobójcze też znajdują się w jego ofercie. To sprawdzony dystrybutor urządzeń medycznych, który posiada wiele rekomendacji, pochodzących od różnych placówek medycznych działających na terenie naszego kraju.

Ronomed Sp. z o.o. Sp.k.

ul. Przyjaźni 52/1U 
53-030 Wrocław
tel. 713461886
NIP: 7543011655
REGON: 160339042

lampy bakteriobójcze