Wtorek, 05 Marzec 2024 r. ,   Adriana, Fryderyka

ABC domowego malarza

   2

Malowanie ścian to jedna z tych remontowych prac, które z powodzeniem możemy wykonać sami. Nie oznacza to, że jest to zadanie proste, do którego nie należy się odpowiednio przygotować. Pamiętając o kilku ważnych zasadach oraz gromadząc wszystkie potrzebne narzędzia możemy być pewni sukcesu.

Aby efekt naszej pracy był satysfakcjonujący musimy się przygotować do czekającej nas pracy. Malowanie ścian w swoim domu to naprawdę przyjemne zadanie, zwłaszcza wtedy gdy wynik naszych działań spełnia nasze oczekiwania czyli po prostu dobrze wygląda.

Zestaw malarza!

Zanim przystąpimy do malowania musimy zgromadzić wszystkie konieczne nam do tego zadania narzędzia. Chodzi tu przede wszystkim o niezbędne pędzle, wałki, korytka, taśmę malarską oraz folię zabezpieczającą. To nasz podstawowy zestaw. Przydatna będzie również drabina lub teleskopy do wałków, które umożliwią malowanie trudniej dostępnych miejsc. Nie zapominajmy również o rękawicach oraz ubraniach ochronnych.

Zanim zaczniemy

Przed przystąpieniem do pokrywania powierzchni ściany wybraną przez nas farbą, musimy dokładnie wiedzieć w jakiej kondycji jest malowane przez nas podłoże. Jeśli jest to pierwsze malowanie, warto sprawdzić kondycję tynku. Jeśli pod wpływem dotyku obsypuje się ze ściany pył, oznacza to, ze przed malowaniem musimy ścianę zagruntować. Jeśli malowana ściana była już wcześniej pokryta farbą musimy również naprawić ewentualne ubytki. Jeśli w ścianie znajdują się jakieś dziury, szpachlujemy je tak aby ukryć niedoskonałości. W przypadku gdy warstwa starej farby łuszczy się, musimy ją zamoczyć a następnie zedrzeć. Nie zapominajmy także o odsunięciu od ściany gniazdek elektrycznych oraz włączników ? dzięki temu będziemy mieli pewność, że ściana w ich pobliżu zostanie dokładnie pokryta farbą.

Jak widać, malowanie ścian nie jest skomplikowanym przedsięwzięciem. Wystarczy odpowiednio się do niego przygotować, zgromadzić wszystkie potrzebne narzędzia i można pokrywać ścianę ulubionym kolorem. Warto także jest stosować się do zaleceń producenta farby, co do ilości warstw, którymi pokryjemy ścianę. W połączeniu z powyższymi wskazówkami, pozwoli to nam osiągnąć naprawdę dobry efekt.
Szukasz pomysłu na aranżację nowego mieszkania? Nie możesz się zdecydować, w jakim stylu je urządzić? Do wyboru jest wiele opcji i trudno...
Wiązar Polska to firma, która udostępnia na rynku funkcjonalne wiązary dachowe. Pracownicy zajmują się nie tylko dostarczaniem zamówionych...
Firma Arenda świadczy specjalistyczne i profesjonalne usługi w wycenie nieruchomości. Wykonujemy wszystkie nasze działania w terminie oraz mogą...
©2024 (c)2016 KST COM PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.