Wtorek, 05 Marzec 2024 r. ,   Adriana, Fryderyka

Jaki styl wybrać do aranżacji mieszkania?

   5
Szukasz pomysłu na aranżację nowego mieszkania? Nie możesz się zdecydować, w jakim stylu je urządzić? Do wyboru jest wiele opcji i trudno się zdecydować, co wybrać. Czy tradycyjnie, czy nowocześnie. A może wnętrza industrialne. Minimalizm też wygląda obiecująco. Poniżej znajdziesz opisy najpopularniejszych obecnie trendów w aranżacji i urządzaniu wnętrz. Może one będą podpowiedzią?

wnętrze w stylu nowoczesnym

Styl Nowoczesny

Jest ponadczasowy i wszechstronny, idealny do wykorzystania we wnętrzach każdego rodzaju. Charakteryzuje się przede wszystkim prostotą, minimalizmem i modernistycznym podejściem do kompozycji. Stanowi doskonałe połączenie nowoczesnych i klasycznych elementów. Wyróżnia się ciepłymi, stonowanymi kolorami, funkcjonalnymi meblami oraz prostą, lecz zarazem wyszukaną dekoracją.

Styl Klasyczny

To wnętrza z ponadczasowym, ekskluzywnym designem. Filozofią tego stylu są elementy luksusu, elegancji oraz prostoty, czyli połączenie bardziej zaawansowanych rozwiązań z prostymi, nienachalnymi akcentami. Klasyczne wnętrza oparte są na pięknie wykonanych, naturalnych materiałach, w tym drewnie, skórze, kamieniu i metalu, co pozwala uzyskać poczucie miłego ciepła w pomieszczeniu. Meble to zazwyczaj wysokiej jakości modele z litego drewna, natomiast style dekoracji mogą swobodnie się zmieniać, od nowoczesnego po tradycyjny - jednak zawsze szczególny nacisk kładziony jest na harmonię i spójność. Oświetlenie jest szczególnie ważne w stylu klasycznym - stonowana paleta kolorów i łagodne światło pozwalają podkreślić piękno wnętrza.

wnętrze w stylu industrialnym

Styl Mieszany

Wszechstronny i idealny dla osób posiadających wiele zainteresowań, pozwalający na wielokrotne połączenie i skomponowanie produktów o różnych stylistycznie cechach. Zróżnicowane, wręcz przeplatane stylem meble, dodatki i materiały pozwalają na spełnienie wizualnych upodobań właściciela i czerpanie inspiracji z wielu różnych źródeł. Przemienność elementów stanowi siłę stylu mieszanego, dodając mu energii i charakteru.

Styl Skandynawski

Stanowi kontrast do całościowej harmoni i prawdom rządzącym stylami nowoczesnymi i industrialnymi. Jego efekt wizualny to wolność, radość i swoboda mebli i dodatków. Przedmioty naturalne, które wnoszone są do skandynawskich aranżacji takie jak szkło, drewniane, kamienne czy metalowe takie jak mosiądz, stanowią zwaną "tokarnią naturalnych inspiracji", dzięki którym wnętrze nabiera charakteru i indywidualnego stylu. Godny uwagi jest też subtelny kontrast kolorystyczny.

wnętrze w stylu loftowym

Styl Loftowy

Polega na stworzeniu przestrzenim o charakterze industrialnym. Wykorzystuje odnawiane meble, połączenia szarości, czerwonego i czerni z odcieniami miedzianych i srebrnych elementów. Ten styl wskazuje na zamysł renowacji oraz przekształcamania starego w nowe, dzięki czemu idealnie wpisze się w aranżacje wnętrz.

Styl minimalistyczny

Minimalistyczna aranżacja wnętrz charakteryzuje się spokojnym, uproszczonym stylem, który skupia się na przedmiotach i funkcjonalności, a nie na ornamentach. Minimalizm jest często widoczny w meblach, które są proste i stonowane, z prostymi formami i ograniczonymi wszelkimi dekoracjami. Tekstury są również ważne dla osiągnięcia minimalistycznego wyglądu wnętrza, dlatego proste materiały, takie jak beton, drewno, szkło, skóra i bawełna są często wybierane. Kolorystyka zwykle składa się z jasnych, pastelowych tonów, ale ciemniejsze odcienie szarości, czerni lub granatu są również populare. Również minimalizm może być widoczny w aranżacji płaszczyzny przestrzennej, a elementy dekoracyjne okazują się być często czymś, co skupia uwagę wizualnie, intryguje i rodzi refleksję. Aranżacje minimalistyczne są zwykle stonowane i wyważone, proste i funkcjonalne, bez fajerwerków, i choć wszyscy lubimy wrzucać mocniejsze akcenty, potrzeba matrycy niezwykle czystych i uproszczonych pomieszczeń jest nadal obecna.

wnętrze w stylu  tradycyjnym

Styl industrialny

Aranżacji wnętrz w tym stylu to połączenie vintage i minimalizmu, z elementami odnoszącymi się do przeszłych epok, które tworzą estetyczny i funkcjonalny wystrój. Styl ten opiera się na surowych materiałach, takich jak beton, żelazo, drewno i metal, zazwyczaj w naturalnej kolorystyce, która dodaje wnętrzu klimatu i autentyczności. Dzięki połączeniu tych materiałów wnętrze nabiera lekkości, jest przestronne i eleganckie. Industrialne wnętrze to przede wszystkim szczegóły, którymi należy się kierować, takie jak ozdoby o metalowych i szklanych oprawkach, surowe i geometryczne meble, często postarzane i z odpryskami lakieru bądź w stylu retro. Wystrój uzupełniają geometryczne wzory i kontrastujące dodatki.Wiązar Polska to firma, która udostępnia na rynku funkcjonalne wiązary dachowe. Pracownicy zajmują się nie tylko dostarczaniem zamówionych...
Firma Arenda świadczy specjalistyczne i profesjonalne usługi w wycenie nieruchomości. Wykonujemy wszystkie nasze działania w terminie oraz mogą...
Pięknie wykonane wyposażenie to powód do satysfakcji dla każdego właściciela mieszkania. Meble Drzazga to oferta dla wymagających klientów,...
©2024 (c)2016 KST COM PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.